No public Twitter messages.

Koncepcja gry symulacyjnej – dylemat

Posted by admin Luty - 12 - 2015

Innowacyjna gra zespołowa to czasami spoiwo udanego wykładu psychologicznego czy konferencji. Nie dziwi więc, że wykładowcy musza niejednokrotnie spędzić naprawdę sporo tygodni nad wymyśleniem unikalnej gry. Następnie próbują zastrzec prawa autorskie aby potem dzierżawić i franczyzowac swój utwór. Zarobki z dobrze opracowanego narzędzia potrafią często siegać czterystu tysięcy PLN rocznie. Rzecz jasna musimy wkalkulować w to haracz dla fiskusa. Tak czy siak nikt nie pogardzi takimi kwotami. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, iż prawie tysiąc trenerów w naszym kraju kształtuje swoje przychody wyłącznie z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W portalu Goldenline toczy się w tych dniach mała kłótnia w której czytelnicy portalu spierają się w temacie niewiadomego ale rzecz jasna nieudowodnionego skopiowania czyjejś myśli twórczej. Dialog i wymiana argumentów trwaja w pokoju czata poświęconego opiniom o Training Partners
Poruszane kwestia wyzwoliły adrenalinę toczących spór miłośnikow symulacji. Niejeden dyskutant ma na podstawie kilku zdań wyrobione zdanie. Analizowane są możliwości proc esu sądowego. Warto przejrzeć się debacie.
A tak na boku – temat licencji i certyfikacji gier szkoleniowych jest przedmiotem sporu nawet sędziów i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Konsultanci prowadzący seminaria dla przywódców, warsztaty handlowe czy wyjazdy integracyjne mają ciężki orzech do zgryzienia. Również precedensy z poprzednich sporów sądowych nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.

Comments are closed.gry pokemon

Każdy z nas pomni jak spędzał swobodny czas grając z ...

naprawa zmywarek

W każdej kuchni jest miło i przyjemnie, gdy nie piętrzy ...

hydraulik

Z pewnością każdy z nas, kto planuje konstrukcję własnego prywatnego ...